«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Η εμπειρία ενός Ορθόδοξου Ρώσου που επέτρεψε ο Θεός να πεθάνει και μετά να επανέλθει στη ζωή !Μία αφήγηση που πραγματικά συγκλονίζει,μας ..προτρέπει να σκεφτούμε κάθε μας πράξη και σκέψη ακόμα στη παρούσα ζωή.΄Ένα δίδαγμα που δεν πρέπει να προσπεράσουμε…
     Στο Ευαγγέλιο του πλούσιου και του Λαζάρου , ο κολασθείς πλούσιος παρακαλεί τον Κύριο να του επιτρέψει να ξαναγυρίσει στη ζωή για να πεί στα αδέλφια του και στους συγγενείς του τι εστί κόλαση . Ο Κύριος του απαντά ότι δεν θα το πιστέψουν όπως δεν πίστεψαν και το Ευαγγέλιο , τους προφήτες και τους Πατέρες.

Πατήστε εδώ  και δείτε το σχετικό Video.