«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την  Κυριακή  28 Οκτωβρίου  η  Ενορία μας μαζί με την Εθνική μας Εορτή   γιορτάζει  και   πανηγυρίζει  την  Θαυμαστή  διάσωση  της  από  τα  Γερμανικά  Στρατεύματα  Κατοχής  τον  ΟΚΤΩΒΡΙΟ  του  1943 , και  απευθύνει Ευχαριστίες  και  Ύμνους  στον  Προστάτη και  Πρόμαχο  της, τον  ΟΣΙΟΜΑΡΤΥΡΑ  ΑΓΙΟ  ΝΙΚΟΛΑΟ .

√Την  παραμονή  27  Οκτωβρίου  2012  ημέρα  Σάββατο  και  ώρα  6.00  μ.μ  θα ψαλεί  ο  Μεγάλος  Εσπερινός  .

√Στις  28  Οκτωβρίου  2012  ημέρα  Κυριακή

στις   7.00 π.μ.  θα  ψαλεί  ο  Όρθρος  στις  8.30 π.μ.

η  Πανηγυρική  Θεία   Λειτουργία

και στις 10.15  π.μ.  θα  ψαλεί  Ευχαριστήρια  Δοξολογία

για  την  ανάμνηση  του  Θαύματος .

Προσκαλείσθε  και  παρακαλείσθε  να  συμμετάσχετε   στις  Ιερές  Ακολουθίες  παίρνοντας   Ευλογία  και  Χάρη   από  τον  Άγιο   Νικόλαο  τον  Νέο  .

ΤΟ  ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ   ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ