Αρχική » Ενοριακά Νέα
Η συντροφιά μας την οποία αποτελούσαν 55 πρόσωπα αναχώρησε την Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014 το απόγευμα για την Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Κάλαμου Αττικής όπου στο Κατανυκτικό Καθολικό τελέσθηκε ο Εσπερινός . Aφού προσκυνήσαμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας της Καλαμιώτισσας η Γερόντισσα της Μονής Μοναχή Παταπία μας φιλοξένησε με λόγους πνευματικούς αλλά και με το Μοναστηριακό κέρασμα που προσεφέρθη.
Αργότερα δια μέσου της Παραλίας των Αγίων Αποστόλων φθάσαμε στον Ωρωπό όπου η στάση που κάναμε μας ξεκούρασε λίγο πρίν ξεκινήσουμε το ταξίδι της Επιστροφής. Τα λέμε πάλι στις 16 Νοεμβρίου….
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743069_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413795633_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743093_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743128_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743159_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743187_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743217_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743256_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1413743285_gm_cmf.JPG)
|