«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Η συντροφιά μας την οποία αποτελούσαν 55 πρόσωπα αναχώρησε την Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014 το απόγευμα για την Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Κάλαμου Αττικής όπου στο Κατανυκτικό Καθολικό τελέσθηκε ο Εσπερινός . Aφού προσκυνήσαμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας της Καλαμιώτισσας  η Γερόντισσα της Μονής Μοναχή Παταπία μας φιλοξένησε με λόγους πνευματικούς αλλά και με το Μοναστηριακό κέρασμα που προσεφέρθη.

Αργότερα δια μέσου της Παραλίας των Αγίων Αποστόλων φθάσαμε στον Ωρωπό όπου η στάση που κάναμε μας ξεκούρασε  λίγο πρίν ξεκινήσουμε το ταξίδι της Επιστροφής. Τα λέμε πάλι στις 16 Νοεμβρίου….