Αρχική » Ενοριακά Νέα
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1460787773_gm_cmf.jpg)
Από τις 7.30 το απόγευμα μέχρι τις 12.30 τα μεσάνυκτα διήρκεσε η Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου και της Αγρυπνίας που τελέσθηκαν εις Τιμήν και μνήμην της Κυρίας Θεοτόκου την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016.
Πυκνότατο εκκλησίασμα συμμετείχε και στις δύο ακολουθίες αφού ο Ναός δεν άδειασε καθόλου με τους πιστούς να παραμένουν υπομονετικά για να προσέλθουν εντέλει κατά δεκάδες στο Άγιο Ποτήριο. Μας εντυπωσίασε κυριολεκτικά και μας χαροποίησε η μεγάλη προσέλευση στο Δείπνο της Βασιλείας.
Ιδιαίτερη ευλογία αποτέλεσε η παρουσία του τεμαχίου εκ του ιερού Λειψάνου του Αγίου Λεωνίδου Επισκόπου Αθηνών το οποίο μας παραχώρησε ο φίλος της Ενορίας μας κ.Λεωνίδας Δαγδελένης για να προσκυνηθεί από τους αγρυπνούντες.
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1460787795_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1460787815_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1460787838_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1460787875_gm_cmf.jpeg)
|