«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Aνήμερα της εορτής του Αγίου Ιερομάρτυρος Βλασίου επισκόπου Σεβαστείας του Θαυματουργού στις 11 Φεβρουαρίου 2017 ομάδα Ενοριτών επισκεφθήκαμε την Ενορία Άσκρης (Παλαιοπαναγιάς) όπου ο Σεβ.Ποιμενάρχης μας κ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου τέλεσε την Αρχιερατική Θεία Λειτουργία και κήρυξε τον θείο λόγο.

Μετά το κέρασμα που προσέφερε το Εκκλ.Συμβούλιο με την συνεργασία του Συλλόγου Γυναικών μεταφερθήκαμε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Κοιμητηριακό Ναό του Αγίου Βλασίου όπου προσκυνήσαμε και λάβαμε την ευχή και την ευλογία του Ιερομάρτυρος.