Αρχική » Ενοριακά Νέα
Με την χάρη του Θεού εορτάσμε και φέτος την Δεύτερη Κυριακή των Νηστειών 4 Μαρτίου 2018 την Πανήγυρη του Αριστερού Κλίτους του Ναού μας το οποίο είναι από το 2002 αφιερωμένο στην μνήμη των Βοιωτών Αγίων μας. Την παραμονή έγινε η υποδοχή της Αγίας Κάρας του Οσίου Σεραφείμ εκ της Ι.Μονής Δομβούς την οποία εκόμισε ο Προηγούμενος Γέρων Παχώμιος Μοναχός. Ακολούθησε Μέγας Εσπερινός με αρτοκλασία.
Το πρωί της Κυριακής τελέσθηκε Πανηγυρική Θεία Λειτουργία ενώ το απόγευμα στις 5.00 μ.μ η Παράκληση και στις 7.00 μ.μ ο Κατανυκτικός Εσπερινός με θείο Κήρυγμα από τον Καθηγούμενο της Ι.Μονής Δομβούς Πανοσιολ. Αρχιμ.π.Νεκτάριο.
Την Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018 το πρωί τελέσθηκε η Προηγιασμένη Θ.Λειτουργία και ο Αγιασμός. Στις 11.00 π.μ εψάλη η Παράκληση και ο Πνευματικός Θησαυρός επέστρεψε στην Ι.Μονή όπου ευλαβώς φυλάσσεται.
Στίς Ι.Ακολουθίες συμπροσευχήθηκε μαζί μας και ο Μοναχός Μακάριος Γέροντας της Ι.Καλύβης Αγ.Χαραλάμπους Καυσοκαλυβίων Αγίου Όρους και πολλοί πιστοί που προσήλθαν να λάβουν την ευχή και την ευλογία του Οσίου.
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402471_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402508_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402738_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402525_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402555_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520402578_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520357324_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520357357_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520357383_gm_cmf.jpg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1520357407_gm_cmf.jpg)
|