«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μεσα σε οικογενειακιή αμόσφαιρα στο Αρχονταρίκι μας την Τετάρτη 2 Ιανουαρίου 2019 μετά τον Εσπερινό της Εορτής του Αγίου Εφραίμ του Νεοφανούς έγινε η βραβευση τριών φοιτητριών η οποίες εισήχθησαν στην Ανώτατη Εκπαίδευση.

Πρόκειται για τις Όλγα Καναρή (Στατιστικής Αθηνών),Ειρήνη-Στυλιανή Δημητρίου(Γεώλογιας Πάτρας) και Γεωργία Μπεκρή (Κοινωνικής εργασίας Κρήτη) στις οποίες προσφέρθηκαν μετά τα κεράσματα, Ευεργερήρια και Αναμνστικές Ευλογίες.

Στα πλαίσια της ταπεινής αυτής τελετής ο Θεολόγος και Ιεροψάλτης κ.Δημ.Τζαφέρης ομίλησε επικαίρως.