«Στη ζωή,να εμπιστεύεσαι εκείνους…που μπορούν να διακρίνουν αυτά τα τρία πράγματα:Τον πόνο που κρύβεις πίσω από το χαμόγελό σου…Την αγάπη που κρύβεις όταν εκφράζεις τον θυμό σου…Και… τα λόγια που κρύβεις μέσα στη σιωπή σου!».

Αρχική » Ενοριακά Νέα

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε την Τετάρτη   της  Μεσοπεντηκοστής 29 Μαΐου 2024 και ώρα 7.00 μ.μ στην Εκδήλωση Μνήμης που θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του Ναού μας, για την θλιβερή Επέτειο της Αλώσεως της Κωνσταντινουπόλεως στις 29 Μαΐου 1453.

Η Εκδήλωση θα περιλαμβάνει, Επιμνημόσυνη Δέηση για τους Γενναίους Υπερασπιστές της Βασιλεύουσας, Τραγούδια και Θρήνους από την Χορωδία Ένωσης Μικρασιατών με την συνοδεία μουσικών οργάνων, επίκαιρη Ομιλία  από τον Αιδεσιμολ.π.Ευάγγελο Παπανικολάου Ιατρό- Ιεραπόστολο, επίδοση  Βραβείων σε δύο  Μαθητές του 6ου Δημ.Σχολείου Θηβών εις μνήμην των Μακαριστών  Ιερέων της Ενορίας μας.

Η Παρουσία Σας θα τιμήσει την Εκδήλωση Μνήμης για την αποφράδα Ημέρα για το  Ελληνορθόδοξο Γένος μας.

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ