«Στη ζωή,να εμπιστεύεσαι εκείνους…που μπορούν να διακρίνουν αυτά τα τρία πράγματα:Τον πόνο που κρύβεις πίσω από το χαμόγελό σου…Την αγάπη που κρύβεις όταν εκφράζεις τον θυμό σου…Και… τα λόγια που κρύβεις μέσα στη σιωπή σου!».

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σαββατο 15 Ιουνίου 2024 μας επισκέφθηκαν απο ττην Ιερή Πόλη του Μεσολογγίου και συγκεκριμένα απο τον Ιερό Ενοριακό Ναό του Αγίου Παντελεήμονος ο εκ των Εφημερίων σεβαστός και λευκασμένος στην σαραντατετράχρονη διακονία του Αγίου Θυσιαστηρίου Αιδεσιμολ.Πρωτ. π.Παναγιώτης Χειμώνας με μέλη της Ενοριακής του Κοινότητος.

Μετά την δέηση που τελέσθηκε ενώπιον του Ιερού Λειψάνου του Αγίου μας και την υποδοχή τους φιλοξενήθηκαν στο Αρχονταρίκι μας με την φροντίδα των Κυριών του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης''.