«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Κυριακές και Εορτές: Θ.Λειτουργία με πεντάλεπτο κήρυγμα μετά το Ι.Ευαγγέλιο. Μετά τη Θ.Λειτουργία προσφέρεται καφές για όλο το εκκλησίασμα στο Ενοριακό μας Κέντρο.

Σάββατο: Θ.Λειτουργία με κόλλυβα για τους  κεκοιμημένους.

Καθημερινώς:(Απόγευμα):Εσπερινός-Απόδειπνο και Χαιρετισμοί.(Πρωί):Μεσονυκτικό-Όρθρος-Ώρες.

Τετάρτη  5.00 – 6.00 μ. μ: H Παράκληση στον Άγιο μας  και  το   Κήρυγμα.

Τακτικότατα: Προβολή DVD στο Ενοριακό μας Κέντρο.

Εβδομαδιαίως: Διδασκαλία Παραδοσιακών χορών απο την κ.Σοφία Κωνσταντινίδου Πρόεδρο του Χορευτικού Συλλόγου ''Τερψυχόρειον''.

Εβδομαδιαίως και μηνιαίως (αντίστοιχα) : Η Συνάντηση για παιδιά και νέους.

Σε τακτικά διαστήματα: Επίσκεψη στα παιδιά  του 6ου Δημοτικού,του 4ου Γυμνασίου, των Νηπιαγωγείων μας

και στους χώρους του Συλλόγου ΑΜΕΑ « Αγ.Ανάργυροι».

Μια  φορά τον  Μήνα (15,16,17) : Διανομή  ειδών διατροφής  από την «ΤΡΑΠΕΖΑ    ΤΡΟΦΙΜΩΝ».

Τακτικώς  (μετά  από  ανακοίνωση): Ιερές  Αγρυπνίες (8.00 μ.μ- 12.30 ν.).

Περιστασιακώς: Εκδηλώσεις  για  τις   Μητέρες , τα  Νήπια , τους Φοιτητές  κ.α., Μονοήμερες και απογευματινές Εκδρομές κ.λ.

Εκδόσεις: Το  περιοδικό «ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ» -Το  Ημερολόγιο του  2014-Έντυπα Ποιμαντικού ενδιαφέροντος.

KAΛΗ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ