«Γίνε μια πόρτα στην οποία μπαίνει το καλό.Αν δεν μπορείς, τότε ένα παράθυρο στο οποίο περνάει το φως.Αν δεν μπορείς, τότε ένας τοίχος που στηρίζει τα κεφάλια των κουρασμένων.»

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Tην Πέμπτη 17 Μαρτίου 2016 ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ επισκέφθηκε το στρατόπεδο στη Ριτσώνα, όπου προσωρινά φιλοξενούνται περίπου τριακόσιοι πρόσφυγες.

Η στήριξη στους εμπερίστατους αδελφούς είναι χριστιανικό καθήκον όλων μας, δήλωσε ο Σεβασμιώτατος παραδίδοντας στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό για διανομή ρούχα παιδικά, υποδήματα, είδη ατομικής υγιεινής, γάλα-γλυκίσματα για τα παιδάκια και φάρμακα για τις επείγουσες ανάγκες περίθαλψης.

Η «ΑΡΩΓΗ» της κατά Βοιωτίαν Εκκλησίας θα συνεχιστεί προς κάθε συνάνθρωπό μας που βρίσκεται σε δεινή θέση τόνισε ο Σεβασμιώτατος. Δύναμις  όλων μας η σταυροαναστάσιμη θυσία του Κυρίου μας Ιησού Χριστού.

Την Πέμπτη 17 Μαρτίου 2016 ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ επισκέφθηκε το στρατόπεδο στη Ριτσώνα, όπου προσωρινά φιλοξενούνται περίπου τριακόσιοι πρόσφυγες.

Δύναμις  όλων μας η σταυροαναστάσιμη θυσία του Κυρίου μας Ιησού Χριστού.