Αρχική » Ενοριακά Νέα
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862381_gm_cmf.JPG)
Με χαρά πνευματική και με την Ενοριακή οικογένεια παρούσα εορτάσαμε το ''Πάσχα του καλοκαιριού'' την Αθάνατη Κοίμηση της Κυρίας Θεοτόκου. Την παραμονή εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός με αρτοκλασία και το πρωί της Εορτής ο Όρθρος και τελέσθηκε η Πανηγυρική Θ.Λειτουργία με τα Εγκώμια ενώπιον του Ιερού Επιταφίου της Παναγίας μας.
Το απόγευμα μετά τον Εσπερινό εψάλη η τελευταία Παράκληση και μεταξύ των συμπροσευχομένων (που φέτος ήταν 67 πιστοί) έγινε η κλήρωση ενός συμβολικού δώρου το οποίο έλαβε η κ.Φαίη Μπαιραμίδη, μουσουλμάνα στο θρήσκευμα αλλά με πολλή αγάπη για τον Άγιο και το έργο της Ενορίας μας. Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση δέχθηκε την ευλογία.
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862424_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862448_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862481_gm_cmf.JPG)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862632_gm_cmf.jpeg)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862674_gm_cmf.png)
![](http://in-agiounikolaoutouneou.gr/assets/mymedia/1502862531_gm_cmf.JPG)
|