Ποια είναι η πιο σπάνια δεξιότητα; – Η ικανότητα να δίνεις. Καλύτερη δεξιότητα; – Η ικανότητα να συγχωρείς !!!

Αρχική » Επίκαιρα κείμενα

Σε μια εποχή που την διακρίνει η χρήση νέων τεχνολογιών, η ψηφιοποίηση της πληροφορίας και η διακίνηση κάθε λογής ιδεών μέσα από τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές, αναλογιζόμενοι το ποιμαντικό χρέος προς τους ενορίτες του Αγίου Νικολάου του Νέου αλλά και προς κάθε άνθρωπο καλής θελήσεως, πριν από 10 χρόνια σαν σήμερα, αναρτήθηκε στο διαδίκτυο η ιστοσελίδα της Ενορίας μας με άρθρα θεολογικού, αγιολογικού, ποιμαντικού, ενοριακού, λατρευτικού, κοινωνικού και ψυχαγωγικού περιεχομένου, με σκοπό την προβολή, την ενημέρωση αλλά και την γνωριμία με τον Άγιο Νικόλαο τον Νέο, τη λατρευτική και ενοριακή ζωή μας.
Σκοπός μας η πνευματική ωφέλεια από την ανάγνωση των άρθρων και η πρόσκληση προς κάθε πιστό να προσέλθει και να συμμετέχει στα Λατρευτικά και ψυχαγωγικά δρώμενα της ενορίας μας.Με επίγνωση ότι η παρουσία μας στο διαδίκτυο σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά τον εκκλησιασμό και την κοινωνία προσώπων, αλλά εξυπηρετεί τις σύγχρονες ανάγκες επικοινωνίας και πληροφόρησης, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμά τους Γεώργιο και Δήμητρα Μοιρώτσου και τον Χαράλαμπο Νίκα διότι χωρίς τη συμβολή τους θα ήταν οικονομικά και τεχνικά αδύνατη η δημιουργία της ιστοσελίδας μας.Θερμές ευχαριστίες σε όλους τους συντάκτες των άρθρων που μοιράζονται τις γνώσεις τους και συμβάλουν με αυτό τον τρόπο στο ενοριακό έργο.
Επίσης αισθανόμαστε μέσα από την καρδιά μας να ευχαριστήσουμε όλους εσάς τους πολυάριθμους επισκέπτες (καθημερινά 500 περίπου)και αναγνώστες της ιστοσελίδας μας που αυτή την δεκαετία μας στηρίζετε σε αυτή την προσπάθεια με κάθε "κλικ" ανάγνωσης στα άρθρα μας. Να ξέρετε πως σάς σεβόμαστε και ότι η κάθε σας επίσκεψη είναι σαν να ανάβετε ένα κεράκι στον Άγιο.
Γιορτάζουμε 10 χρόνια ηλεκτρονικής παρουσίας στο διαδίκτυο και δοξάζουμε τον Θεό που μας δίνει κάθε δυνατότητα της Τεχνολογίας για την διάδοση του θείου λόγου και την δυνατότητα επικοινωνίας με όλους εσάς.
Εκ του Ιερού Ναού